İnternetin yaygınlaşması ile aynı doğrultuda kişisel bloglara olan talepte arttı. Kişisel bloglar sayesinde birçok kişi gelir elde etmektedir. Bazı kişiler ise hobi olarak ilgi alanlarına göre bir web sitesi kurmaktadır. Siz de kendinize bir kişisel web sitesi açmak istiyorsanız bu işe ilk olarak yazımda yer alan kişisel web sitesi örneklerini inceleyerek başlayabilirsiniz. Sizler için blogların içeriklerini, kalitelerini, blogun popülerliğini, ne kadar zaman önce kurulduğunu ve hangi konuları ele aldıkları gibi birçok özelliklerini inceleyerek kendi blogunuzu açmadan önce fikir sahibi olmanız konusunda yardımcı olmak istedim. Belki de bir gün sizin blogunuz bu listede ki blogların hepsini geçerek zirvedeki yerini alabilir. Önemli not kişisel web sitesi örnekleri sıralaması en iyiden en kötüye doğru hazırlanmış değildir. Rastgele hazırlanmıştır.

 En İyi Kişisel Bloglar

realistgunce.com

Can (Kişisel Blog) Blog yazarlığında yeni olmasına rağmen kaliteli içerikler giren ve bu konuda oldukça istekli olan Can, blogunda anılarını, eleştirilerini ve dikkatini çeken haberleri paylaşıyor. Geleceği olan bloglar arasında adından sıkça söz ettirecek gibi. Umarım vazgeçmeden blog hayatını başarılı bir şekilde sürdürür.

musaozsari.com

Musa Özsarı, Özgün ve Farklı İçerikler Üreten Kişisel Blog
Musa Özsarı (En İyi Kişisel Bloglar – Kişisel Blog Siteleri)
Blog yazarlığında 3. yılını doldurmuş olan musaozsari.com, bu süre zarfında kişisel düşünceleriyle yazdığı konular bir yana, blog yazarlığıyla ilgili verdiği faydalı bilgiler, blog hayatına adım atan kişiler için oldukça fayda sağlayacak cinsten.

bloggokhantekin.com

Gökhan Tekin Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Gökhan Tekin (En Çok Okunan Blog Siteleri – En İyi Bloglar)
Blogger tabanlı olarak açtığı sitesini son zamanlarda wordpress olarak devam ettiren Gökhan Tekin, tema tasarımını sevdiğim kişisel bir blog. Kitap okumayı seven ve kitap okumanın verdiği sevgiyle kitaplarvar.com alan adıyla bir blog açıp, okuduğu kitaplar hakkında yorum ve düşüncelerini paylaşıyor.

otomobilrehberim.com

Otomobil Rehberim (Araba Blogları – Araba İle İlgili Bloglar)
Otomobil sektöründe yaklaşık 4 senedir güncel olarak faaliyet gösteren bir site olmakla beraber, Otomobilrehberim.com olarak siz değerli ziyaretçilere otomobil dünyasından haberler,testler,motor arıza ve çözümleri konusunda doğru bilgiyi vermeyi esas amaç kılmıştır. Otomobil konusuna aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceğiniz bir adrestir.

timurdemir.com.tr

Timur Demir, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Timur Demir (Kişisel Blog Sayfaları)
Paylaşmayı kendisine misyon edinen timurdemir.com.tr biz blog yazarlığı yapan kişilere blog koçluğu ve blog danışmanlığı yapıyor. Blog yazarlığı ile ilgili yazdığı makaleler oldukça ilgi çekici.

kelimelerbenim.com

Kelimeler Benim, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Kelimeler Benim (En İyi Blog Yazıları – En İyi Blog Siteleri)
Birçok ödülü olan, 2008’den bu yana kelimelerbenim.com alan adıyla blog yazarlığı yapan Sezer İltekin en iyi blog yazarlarından birisi olarak görüyorum. Kişiselliğin dibine vuran Sezer İltekin, kullandığı alan adıyla da bunun hakkını fazlasıyla veriyor. Blog yazarlığının verdiği tecrübesiyle de blogsozluk.com’u kendisi ve 6 blog yazarı ile kurarak birçok blog yazarını bir çatı altında toplamayı başarmıştır.

usluer.net

İsmail Usluer, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
İsmail Usluer (Kişisel Blog Sitesi Örnekleri)
İsmail Usluer’e ait olan bir kişisel blog olan usluer.net 2009 yılından bu yana blogunda, güncel konular, yaptığı eleştriler, izlediği filmleri yorumlayan, kişisel web sitesi denince akla ilk gelenlerden biri olduğunu düşündüğüm bir blog.

fundalina.com

Fundalina, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Fundalina (Kişisel Teknolojii Bloğu – Teknoloji Blog Yazıları)
Ziyaret edilmesi gereken blogların arasında yer alan fundalina.com birçok gündelik konu hakkında okuyucularına bilgi vermektedir.

egonomik.com

Egonomik, Teknoloji - Web Tasarım - Eğlence Bloğu Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Egonomik (Teknoloji Blog Sitesi)
Teknoloji ile ilgili profesyonel yazıların paylaşıldığı blog da grafik tasarımı, web tasarımı ve yazılım hakkında birçok önemli bilgiler paylaşılmaktadır. Aynı zamanda blog da teknoloji konusunda genel bilgiler verilerek okuyucuların hayatlarını rahatlatacak değişik yöntemlerden söz ediliyor. Teknoloji konusunda bilgi edinmek istiyorsanız mutlaka bu siteyi ziyaret etmelisiniz.

aorhan.com

Aorhan, Teknoloji Blogu Ekran Görüntüsü 22.10.2016
AOrhan (En İyi Kişisel Bloglar – Türkçe Teknoloji Blogları)
aorhan.com’da yer alan bloglama ile ilgili pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz ve emin olun ki bu pratik bilgiler web siteniz konusunda çok işinize yarayacaktır. Bu site teknoloji konusunda ki her alana hitap etmektedir ve bu konuda ki en uzman bloglar arasında yer almaktadır. Teknoloji konusunda bir web sitesi açmak istiyorsanız kişisel blog örnekleri arasında işinize en çok blog yarayacaktır.

ehliblog.com

Ehli Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Ehli Blog (Kişisel Blog Sayfaları)
Blog konusunda bilgiye ihtiyacı olanlara yardımcı olmayı amaçlayan blogda yeni bir web sitesi açacaklar için çok faydalı bilgiler yer almaktadır. Bu blog hakkında, web sitesi üzerinden para kazanma yöntemleri ve iyi bir blog yazarı olmak için yapılması gerekenler hakkında güzel tüyolar veren güzel bir blog olduğunu söylemek çok doğru olur.

benlacivert.com

Ben Lacivert, Kişisel Anonim Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Ben Lacivert (En Çok Okunan Blog Siteleri)
benlacivert.com’un içeriğini değişik anılar, psikolojik durumlar ve eleştiriler gibi birçok konu oluşturmaktadır. Diğer bloglara göre daha samimi bir havada yazılan bu blogu okurken yazılanların adeta sizin için özel olarak yazıldığı hissine sıkça kapılabilirsiniz.

tahsinbey.com

Tahsin Sungur, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Tahsin Bey (En İyi Bloglar)
Eski adı ile tahsinsungur.com olarak bilinen kişisel blog yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle kapanmak zorunda kalmıştır ve tekrar aynı kişi tarafından bolkafein.com adlı kişisel blog oluşturulmuştur. En eski sitesi kadar güzel olan bu site okuyucularda adeta bağımlılık etkisi bırakmaktadır. Son olarak bolkafein.com’u tahsinbey.com’a taşıyarak bu şekilde kişisel blog yazarlığına devam edeceğini bildirmiştir.

suskumru.com

Suskumru.com, Kolonisini Kaybeden Balık Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Suskumru (Kültür Sana Blogları – En İyi Kişisel Blog)
En sevdiğim kişisel bloglar olan suskumru.com Çağrı Mustafa Alkan’a aittir. Mutlaka incelenmesi gereken, yazdığı yazılardan mutlaka keyif alacağınızdan %100 eminim.

hizliadam.com

Hızlı Adam, İş Dünyası Kariyer Satış Pazarlama Bloğu Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Hızlı Adam (En İyi Kişisel Bloglar – Blog Pazarlama)
En çok ziyaret edilen bloglar arasında yer alan bu site genel olarak pazarlama hakkında bilgiler vermektedir. Okuyucularına rakiplerinden ne tür stratejiler yaparak bir adım öne çıkabileceklerini anlatan para kazanmaya yönelik fikirler veren kaliteli bir site.

leventisikli.com

Levent Işıklı, Gezi Yorumları Gezi Notları Balkanlar Avrupa Videolar Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Levent Işıklı (En İyi Gezi Blogları – En Çok Okunan Gezi Blogları)
En güzel gezi bloglarından birisi. Kişisel blog örnekleri arasında gezi blogu olarak gösterebileceğimiz bir blogdur. Gezeceğiniz yeri belirlemeden önce buraya göz atabilirsiniz.

fozdemir.com

Fozdemir Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Fatih Özdemir (Gezi Blogları)
Kişisel bloglar arasında gösterdiğimiz bu blog çok geniş bir konu içeriğine sahiptir. Sitenin sahibi seyahat ettiği yerleri, çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri gibi birçok konuya yer vermektedir.

mertcanilter.com.tr

Mert Can İlter, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Mertcan İlter (Kişisel Blog – Kişisel Yazılar)
mertcanilter.com blog ismiyle yaklaşık 1,5 yıl yazdıktan sonra,  sıfırdan başlayarak 26 şubat 2016 tarihinden beri mertcanilter.com.tr adresinde yazmaya devam etmektedir. Seo, web tasarım ve bloglama gibi bir çok konuyu ele alan bir blog olmakla beraber yazdığı kişisel yazılarla okuyucusuna önem vermektedir. Yaptığı çekilişte 1 senelik hosting kazandım ve bu hediye için kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

burakisci.com

Burak İşci, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Burak İşçi (WordPress Bloğu – En Çok Okunan Bloglar)
09.09.2011  tarihinde açmış olduğu bu blog da edindiği bilgileri her zaman takipçileriyle paylaşmak ve onlara aktarmayı kendisine görev edinen Burak İşçi’ye ait bir kişisel blogdur. Kategori olarak SEO, webmaster, wordpress gibi konularda yardım alabileceğiniz adreslerden biridir. Her zaman paylaşmaktan yana olan, sizlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir blogdur.

evrengunlugu.net

Evren Günlüğü, Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Evrengünlüğü (En İyi Kişisel Blog Sitesi)
2005’ten bu yana blogunda paylaştığı özgün yazılarıyla ben ve benim gibi bir çok  yeni blogger’ın takip edebileceği nadir bloglardan bir tanesidir.

ayhankorkmaz.net

Ayhan KORKMAZ, Kişisel Blog Ekran Görüntüsü 22.10.2016
Ayhan Korkmaz (Kişisel Blog Sitesi)
Farklı konularda yaptığı güncel paylaşımlarla dikkatimi çeken blog olmasının yanı sıra bilgisinden faydalanabileceğimiz bir blogdur.

About the author

Erol Apaydın

6 Aralık 1990 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivaslıyım. Evliyim. Özel bir lojistik firmasında çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım okuyorum, koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım.

80 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.